Kalender

På Bænken

2021

 

5. september kl. 11.30, 12.30, 13.30 – Islands Brygge v. Halfdansgade

4. september kl. 13 og 14 – Toftegårds Plads, Valby

3. september kl. 16 og 16.45 – Pladsen ved Teglholmens Østkaj 94

26. august kl. 10, 11, 12 og 13 – Hovedbanegården

15. august kl. 12 og 13 – Balders Plads

13. august kl. 16 og 16.45 – Prags Boulevard v. Halgreensgade

12. august kl. 14.30, 15.30 og 16.30 – Flyverlegepladsen i Nørrebroparken

31.juli kl. 12.00, 12.45 og 13.30 – Gråbrødre Plads, Odense

30. juli kl. 13.00, 13.45 og 14.30 – Amfipladsen, Odense

29. juli kl. 13.00, 13.45 og 14.30 – Flakhaven, Odense

28. juli kl. 13 – Passage festival, Ellekildehave v. Fælleshuset, Ålsgårde

28. juli kl. 10.30 – Passage festival, Børnenes Hus, Fiolgade 17A, Helsingør

27. juni kl. 15 – åbne prøver i Nørrebroparken

12. juni kl.  13 og 14 – Aksel Møllers Have

11. juni kl. 16 og 17 – Aksel Møllers Have

3. juni kl. 18 og 18.30 – Sydhavn Teater

2. juni kl. 15 og 16 – Göteborg Plads

1. juni. kl. 15 og 16 – Østerfælled Torv

29. maj kl. 10.45 og 13.30 –  Spring festival ZeBU

28. maj kl. 19 og 19.30 – Kongens Nytorv

28. maj kl. 15 og 16 – Kongens Have

27. maj kl. 15 og 16 – Enghaveparken

27. maj kl. 12.30 – Sønder Boulevard 81

 

___________________________________________________

Omvendt

 

2022

1.-  8. maj –  ZeBU

 

2020

 

8. november kl. 14  – Dansekapellet, København

10. oktober kl. 11 – Stevns Teaterforening

4. oktober kl. 10 – Randers Teater

3. oktober kl. 11 – Solvang bibliotek, København

27. september kl. 12 – Støberiet, Kapelvej 44, København

26. september kl. 10 – Osramhuset, København

20. september kl. 14.30 – Kulturhuset Emanuel, Skærbæk

19. september kl. 10 – Sønderborg Bibliotek

10. september kl. 10 – flyverlegepladsen i Nørrebroparken, København (uddrag + workshop)

8. september kl. 10 – legepladsen i Hans Tavsen Parken, København (uddrag + workshop)

 

8. -17. maj 2020 – ZeBU – NB. AFLYST PGA. COVID-19

2018

 

18. november kl. 14 – AFUK, København

4. november kl. 14 – BaggårdTeatret, Svendborg

20. oktober kl. 11.30 – Frederiksberg Bibliotek

20. oktober kl. 10 – Frederiksberg Bibliotek

19. oktober kl. 11 – Amager børneteaterfestival, Kvarterhuset

5. oktober – Støberiet, Blågårds Plads

20. september kl. 11 – Jægerspris Slot

20. september kl. 9.30 – Jægerspris Slot

29. juli kl. 10.30 – Himmelstorm festival

22. april kl. 11.30 – Ebeltoft Skole

22. april kl. 14 – Ebeltoft Skole

18. april kl. 9.30 – Marienhoffskolen, Ryomgård

18. april kl. 11.45 – Marienhoffskolen, Ryomgård

17. april kl. 17 – Hyllested forsamlingshus

7. april kl. 11 – Frederiksberg Hovedbibliotek – AFLYST!

3. februar kl. 14 – Dynamo, Odense

2. februar kl. 9.30 – Dynamo, Odense

2. februar kl. 11 – Dynamo, Odense

1. februar kl. 9.30 – Dynamo, Odense

1. februar kl. 11 – Dynamo Odense

28. januar kl. 14 – Kulturhus Islands Brygge

 


The Balance

2018

 

29. september kl. 13 – Dansk naturvidenskabsfestival, Brønshøj bibliotek

16. august kl. 11 – Teaterøen, København (som en del af KITs residensprogram)

11. august kl. 15.45 – Himmel og Havn festival, Kastrup Havn

10. august kl. 16 – Fanø Gadeteaterfestival

21. april kl. 16.30 – Ebeltoft Skole

21. april kl. 19.30 – Ebeltoft Skole

19. april kl. 10.45 – Rønde Gymnasium

19. april kl. 14 – Rønde Gymnasium

 


The Balance

2017

 

24. oktober kl. 19.30 – Jyderup Accordeontræf, Makvärket, Regstrup

2. september kl. 17 – KIT festivalen Move It/Metropolis, AFUK, København

12. august kl. 13.30 – Street Cut festival, Næstved

11. august kl. 17 – Dynamo nycirkusfestival, Odense

3. august kl. 12 – Nordic Street/ Passagefestival, Helsingør

2. august kl. 15 – Byparken, Skanderborg

28. juni kl. 15 – Byparken, Skanderborg

11. juni kl. 16 – Ofelia Plads

10. juni kl. 13 – Ofelia Plads

9. juni kl. 16 – Ofelia Plads

5. juni kl. 17 – Ofelia Plads

4. juni kl. 16 – Ofelia Plads

3. juni kl. 16 – Ofelia Plads

 


Den lille prins

2014

3. november kl. 13 – Helsingør Teater – Kulturværftet

26. – 27. september –  Børneteaterfestivalen Gavrosche i Moskva

12. april kl. 16 – Viborg Teater

31. marts – 6. april – Børneteaterfestivalen – Holstebro

30. marts kl. 14 – ZeBU

28. marts kl. 10 – ZeBU

27. marts kl. 10 og kl. 14.30 – ZeBU

26. marts kl. 10 og kl. 18 – ZeBU

25. marts kl. 10 – ZeBU

24. marts kl. 10 – ZeBU

23. marts kl. 14 og kl. 17 – ZeBU

21. marts kl. 10 – ZeBU

20. marts kl. 10 – ZeBU

19. marts kl. 10 og kl. 18 – ZeBU

18. marts kl. 10 – ZeBU

17. marts kl. 19 – ZeBU

 


 

Mabel & Billie’s Amazing, Adventurous
and Adorable Circus Show

2013

22. september kl. 12 – Horsens Børneteaterfestival

21. september kl. 15 – Horsens Børneteaterfestival

21. september kl. 11 – Horsens Børneteaterfestival

12. september kl. 11 – Middelfart

31. august kl. 15 – Karavan cirkusfestival, Malmö

25. august kl. 13.30 – Kulturhuset Islands Brygge

24. august – Roskilde

17. august – Göteborg Kulturkalas

16. august – Göteborg Kulturkalas

15. august – Göteborg Kulturkalas

14. august – Göteborg Kulturkalas

13. august – Göteborg Kulturkalas

12. august – Göteborg Kulturkalas

6. august kl. 10 – Hulgårds Plads

3. august kl. 12 – Passagefestival Helsingborg, Teaterparken, Landskrona

2. august kl. 11 – Passagefestival Helsingør, Toldkammergården

01. august kl. 18 – Passagefestival Helsingør, Kulturhuset Bølgen, Alsgårde

31. juli kl. 19 – Passagefestival Helsingør, Nøjsomhed

28. juli kl. 12 – Bornholms gadeteaterfestival, Gudhjem

27. juli kl. 12.30 – Bornholms gadeteaterfestival, Rønne

26. juli kl. 20 – Bornholms gadeteaterfestival, Gudhjem (uddrag fra forestillingen i festivalcabaret)

29. juni kl. 16 – Slotsbryggen Nykøbing Falster

23. juni kl. 19 – Malmö Sommarscen

21. juni – København (lukket arr.)

20. juni  – København (lukket arr.)

15. juni kl. 17.45 – Gæstgiveren, Folkemødet Bornholm

14. juni kl. 16.30 – Rosengården, Folkemødet Bornholm

8. juni kl. 16 – Prags Boulevard 43

7. juni kl. 19 – Prags Boulevard 43

 


 

Lys nord for mørke

2012

Københavns Musikteater


 

Animal Farm

2012

ZeBU og turné


 

Pavlovs Hunde

2012

Den Grå Hal


 

Trafik

2011

Site specific i København


 

Peter Panik og Ulveinfluenzaen

2009

København


 

Dybt inde og meget langt væk

2009

Teater Får203


 

Zoots

2009

Muscat festival i Oman


 

Cirkuskanonen

2008-2015

Turné Danmark


 

Freaks

2007-2008

Turné Danmark, Sverige, Norge, Spanien, Kroatien


 

Cikaros presents Cikaros

2006

Turné Danmark, Sverige, Norge, Holland, Frankrig